Telegram umożliwia przeniesienie historii rozmów z WhatsApp

Telegram wprowadza nową opcję dla użytkowników, którzy porzucają komunikator WhatsApp. Umożliwia wygodne przeniesienie historii rozmów z pozostawianej aplikacji.

WhatsApp ogłaszając wprowadzenie zmian w regulaminie dotyczącym prywatności użytkowników, strzelił sobie od razu w obie stopy. Twórcy aplikacji zapowiedzieli bowiem, że udostępni ich dane nie tylko Facebookowi będącemu jej właścicielem, ale także innym firmom.

Jak można się domyślać, użytkownicy nie byli zadowoleni z takiej zmiany i wielu z nich porzuciło aplikację. Skorzystała na tym rzecz jasna konkurencja, do której masowo zaczęto przechodzić, a najwięcej zyskał na tym Telegram. Popularny komunikator w ciągu zaledwie 72 godzin zyskał 25 mln nowych użytkowników. Natomiast w całym styczniu konta założyło w nim 100 mln osób.

Telegram ułatwia przesiadkę z innych aplikacji

Aplikacja opracowała więc nowe funkcje ułatwiające nowym użytkownikom przejście z dotychczas używanego WhatsApp. Jedną z najbardziej użytecznych nowości jest możliwość importowania historii rozmów z innych aplikacji, a są to WhatsApp, Line oraz KakaoTalk. Telegram na swym blogu wymienia jedynie trzy aplikacje, ale nie można wykluczyć, że opcja działa także z innymi komunikatorami.

To nie jedyna z wprowadzonych zmian. Aplikacja dodaje również nowe opcje kontroli prywatności. Już dwa lata temu komunikator udostępnił funkcję kasowania bez śladu wiadomości u wszystkich uczestników prowadzonej rozmowy. Teraz możemy potajemnie kasować czaty, całe grupy, a także logi połączeń u wszystkich użytkowników, z którymi rozmawialiśmy.

Nowe opcje prywatności

Aplikacja usprawniła także głosowy chat, dodając możliwość zobaczenia wszystkich aktywnych czatów głosowych na stronie historii połączeń. Możemy również dostosować głośność oddzielnie dla każdego uczestnika czatu głosowego.

Kolejne zmiany dotyczą odtwarzacza audio. Gdy stukniemy w nazwisko wykonawcy odtwarzanej piosenki, we wszystkich naszych czatach wyświetlą się wszystkie jego utwory. Ponadto przyciski Następny i Poprzedni możemy teraz używać do przewijania piosenki. Dodano także efekt zanikania podczas wstrzymywania oraz wznawiania odtwarzania utworu.

Pozostałe zmiany obejmują m.in., nową sugestię naklejek dla osób, do których po raz pierwszy wysyłamy wiadomość. Dodano również szereg nowych animacji w wersji dla Androida oraz przycisk służący do zgłaszania fałszywych kanałów lub grup podszywających się pod osoby lub organizacje. Wprowadzono również ułatwienia dostępu dla użytkowników TalkBack i VoiceOver.

Telegram

Źródło

You may also like...