T-Mobile rozpoczął dystrybucję Androida Pie dla Galaxy S9 i S9+

Posiadacze Samsungów Galaxy S9 i S9+ z oprogramowaniem sieci T-Mobile mogą już pobierać aktualizację do Androida 9.0 Pie. Operator właśnie rozpoczął jej dystrybucję w USA.

Kupowanie smartfona z oprogramowaniem operatora może dawać pewne korzyści, ale nie należą do nich aktualizacje systemowe. Użytkownicy takiego sprzętu, w porównaniu do posiadaczy urządzeń z oprogramowaniem producenta, zwykle czekają znacznie dłużej na nową wersję oprogramowania. Operator musi bowiem dodatkowo przeprowadzić własne testy, by upewnić się, że wszystko działa jak należy.

Między innymi dlatego użytkownicy Galaxy S9 oraz S9+ już parę tygodni temu dostali Androida 9.0 Pie. Teraz natomiast otrzymali go również właściciele telefonów z oprogramowaniem sieci T-Mobile. Operator udostępnił właśnie nowy firmware, który ma odpowiednio numery G960USQS3CSAB oraz G965USQU3CSAB.

Aktualizacja przynosi ze sobą kilka zmian, a jedną z nich jest wsparcie dla RCS Universal Profile 1.0. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie zdjęć, wideo oraz emoji poprzez standardowe wiadomości. Nie trzeba już więcej korzystać w tym celu z dedykowanych komunikatorów, taki jak WhatsApp.

Posiadacze smartfonów mogą także liczyć na całkowicie nowy interfejs użytkownika One UI, który jest częścią aktualizacji. A także wiele innych nowych funkcji o mniejszym lub większym znaczeniu dla działania sprzętu.

Jeśli nie dostaliście jeszcze powiadomienia o oczekującej aktualizacji, warto ręcznie sprawdzić czy nie można jej już pobrać. Pamiętajmy jednak, by ściągać ją przez WiFi, gdyż plik waży aż 1,9 GB, wiec szybko zużyłby posiadany pakiet danych. Warto też na czas instalacji podpiąć smartfon pod ładowarkę, gdyż wyczerpanie się baterii w trakcie tego procesu może spowodować masę problemów.

Galaxy S9

Źródło: T-mobile.com

You may also like...