Microsoft chce nam dostarczać przesyłki bezpośrednio do samochodu

Microsoft opatentował pomysł związany z wykorzystaniem dronów w celu dostarczania przesyłek. Nowa koncepcja umożliwi dostawę paczki bezpośrednio do naszego samochodu.

Wiele firm uważa, że przyszłością dostaw przesyłek z internetowych sklepów są drony. Bezzałogowce znacznie sprawniej i zdecydowanie szybciej, dostarczą bowiem zamówiony towar do jego odbiorcy. Koncerny technologiczne pracują więc nad różnym pomysłami, które za kilka lat mogą wejść do powszechnego użytku.

Teraz dołącza do nich również Microsoft, który ma własny i bardzo interesujący pomysł na powietrzne dostawy. Koncern opatentował właśnie nową koncepcję wykorzystania dronów do bezpośredniego dostarczania przesyłek. W przeciwieństwie do pomysłów rywali, które zakładają dostawy do konkretnych lokalizacji, pomysł giganta z Redmond jest bardziej funkcjonalny.

System zakłada bowiem dynamiczną zmianę trasy celem dotarcia do adresata paczki. Drony będą bazowały na ustalonych trasach lotu, które jednak będzie można aktualizować w czasie rzeczywistym. Pozwoli to zsynchronizować trasę lotu, aby bezpośrednio zbiegała się z pojazdem odbiorcy znajdującym się w określonej lokalizacji.

Do systemu mogą być także wprowadzane inne dane, które pozwolą zaplanować odpowiednie trasy lotu. Wówczas klient będzie mógł złożyć zamówienie za pośrednictwem samochodowego zestawu inforozrywki lub smartfona i odebrać je podczas tej samej podróży. Dron zidentyfikuje auto klienta po numerze rejestracyjnym, a następnie dostarczy zamówiony towar bezpośrednio do samochodu. Na przykład spuszczając go przez okno dachowe, lub też poprzez boczną szybę.

Pomysł jest niewątpliwie bardzo rewolucyjny, ale pamiętajmy że jest to tylko patent. Na uruchomienie tego typu dostaw przesyłek, poczekamy zapewne jeszcze co najmniej kilka lat.

dostarczania przesyłek

dostarczania przesyłek

Źródło: Pdfaiw.uspto.gov

You may also like...