Słuchawki AirPods 2 zachowają swój dotychczasowy wygląd

Wbrew wcześniejszym plotkom, słuchawki AirPods 2 nie zmienią się pod względem wyglądu. Pojawi się w nich natomiast więcej nowych funkcji związanych z monitorowaniem zdrowia użytkownika.

Wprowadzenie na rynek słuchawek AirPods było dość ryzykowne, jednak okazało się, że sprzęt idealnie wstrzelił się w gusta fanów sprzętu Apple. W Stanach Zjednoczonych są to jedne z najchętniej kupowanych słuchawek bezprzewodowych, przynosząc producentowi ogromne zyski.

Konkurencja jednak nie śpi i wprowadza do sprzedaży własny sprzęt. Niedawno Xiaomi zapowiedziało słuchawki AirDots Pro, a nie jest to jedyny producent projektujący takie gadżety. Apple już jakiś czas temu rozpoczęło więc prace nad następcą swych słuchawek. Dzięki najnowszym przeciekom udało nam się poznać kilka szczegółów dotyczących nadchodzącego produktu.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, AirPods 2 będą miały wygląd niemalże identyczny ze swym poprzednikiem. Jedyną zmianą będzie nowa powłoka, która zapewni lepszy chwyt słuchawek.

Najwyraźniej producent uznał, że ta kwestia nie wymaga żadnych zmian i skupił się na usprawnieniu sprzętu od strony funkcjonalności. Tutaj zajdą już znacznie większe zmiany. Projektanci planują poprawić jakość dźwięku, szczególnie w zakresie emisji tonów niskich. Pojawią się także nowe sensory przeznaczone do funkcji monitorowania zdrowia, takie jak czujnik pulsu. Identyczna pozostanie natomiast pojemność baterii zasilającej sprzęt.

Wprowadzone zmiany będą jednak wiązały się z nieco wyższą ceną. Choć oficjalnie tego nie potwierdzono, to mówi się, że za nowe słuchawki przyjdzie nam zapłacić 200 dolarów, czyli o 50 dolarów więcej niż obecnie.

Przecieki wspominają także o nieco już zapomnianej bezprzewodowej ładowarce AirPower, która miała trafić do sprzedaży w zeszłym roku. Mówi się, że produkt pojawi się w sprzedaży już tej wiosny, równolegle z nowymi słuchawkami. Sama ładowarka ma być nieco cieńsza niż konkurencyjne modele i będzie oferowała mniejszą moc niż przewodowe ładowarki.

AirPods 2

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...