Samsung załata lukę w swych smartfonach

Na początku tygodnia świat obiegła wieść o poważnej luce, która naraża na atak hakerski ponad 600 milionów smartfonów wyprodukowanych przez Samsunga. Firma właśnie zapewniła, że przygotowuje aktualizację, która załata błąd i zabezpieczy sprzęt przed włamaniem.

Przypomnę, że na początku bieżącego tygodnia Ryan Welton z firmy NowSecure, jeden ze specjalistów ds. bezpieczeństwa ujawnił lukę obecną w ekranowej klawiaturze Swift, wykorzystywanej przez posiadaczy urządzeń mobilnych. Odkryta luka w określonych warunkach pozwala hakerom na niemalże całkowite przejęcie kontroli nad urządzeniem, dostęp do wiadomości tekstowych, połączeń, GPS’u oraz kamer i mikrofonów. A co gorsza na atak narażonych jest ponad 600 milionów urządzeń wyprodukowanych przez ten południowokoreański koncern.

Sprawa jest bardzo poważna, gdyż jest to jedno z największych zagrożeń dla użytkowników smartfonów, wymaga więc podjęcia natychmiastowych działań. Gdy sprawa została nagłośniona, Samsung obiecał przygotowanie poprawki i zapowiedział rychłe jej udostępnienie. Jako pierwsi otrzymają ją użytkownicy urządzeń z oprogramowaniem bezpieczeństwa dostarczanym przez firmę Knox, a dopiero w dalszym etapie zabezpieczeni zostaną posiadacze starszych modeli sprzętu.

Najgorsze w całej historii jest to, że Samsung był ponoć informowany o istnieniu exploita już kilka miesięcy temu, lecz zareagował dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media.

Źródło: Samsung.com

You may also like...