Roboty Amazonu będą dostarczały klientom zamówione towary

Amazon rozpoczyna testy nowego robota, który będzie dostarczał klientom zamówione towary. Maszyna nazywa się Amazon Scout, jest w pełni autonomiczna i zasilana akumulatorem.

Amazon to jeden z największych sklepów internetowych, który każdego dnia obsługuje tysiące zamówień. W dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie ma jednak szybkość ich realizacji, dlatego amerykańska firma nieustannie pracuje nad rozwojem swych usług.

Kilka lat temu, firma Jeffa Bezosa planowała wykorzystać do tego celu drony. Komercyjne wykorzystywanie bezzałogowców nadal jest jednak niemożliwe ze względu na brak odpowiednich przepisów, więc Amazon postanowił zejść na ziemię. I to dosłownie, gdyż firma testuje obecnie autononicznego robota dostawczego o nazwie Amazon Scout.

Maszyna posiada sześć kół oraz napęd elektryczny, a z wyglądu przypomina turystyczną lodówkę. Na jej pokładzie znajduje się także zestaw sensorów, dzięki którym może się samodzielnie poruszać po chodnikach, omijając pieszych. Amazon twierdzi, że robot potrafi dostarczyć paczkę do domu klienta, choć nie jest w stanie samodzielnie jej zostawić. Klient musi więc ręcznie wybrać ją z pojemnika. Urządzenie jest przy tym nieustannie śledzone, więc jeśli ulegnie awarii, do jego lokalizacji natychmiast udadzą się pracownicy firmy.

Aktualnie Amazon Scout w Snohomish County w stanie Waszyngton, więc tylko tam można go spotkać na ulicy. Nie można jednak wykluczyć, że koncern rozszerzy obszar testów również na inne miasta. Dodam, że nie jest to jedyny pomysł Amazonu na usprawnienie dostaw towarów. W zeszłym roku firma przedstawiła pomysł na dostarczenie przesyłek do garażu klienta. Koncern testuje też bezobsługowe sklepy Amazon Go.

Amazon Scout

Źródło: Slashgear.com

You may also like...