Apple planuje siódmą generację popularnego iPoda Touch

Przecieki z sieci dostawców podzespołów sugerują, że Apple planuje siódmą generacje odtwarzacza iPod touch. Jego premiera odbyłaby się w tym roku.

W ostatnich latach smartfony praktycznie wyparły z rynku przenośne odtwarzacze multimedialne. Nie ma bowiem większego sensu kupować obecnie sprzętu, który oferuje nam jedynie dostęp do sieci oraz multimediów i gier. To samo zapewnia bowiem pierwszy lepszy smartfon, posiadający przy tym znacznie szerszą funkcjonalność.

Mimo to odtwarzacze multimedialne całkowicie nie znikły z rynku. Apple na przykład wciąż oferuje za 199 dolarów szóstą generację modelu iPod touch. I wygląda na to, że planuje siódmą odsłonę popularnego sprzętu. Tak twierdzi japoński Macotakara, powołując się na źródła związane z dostawcami podzespołów amerykańskiego koncernu. Według bloga, inżynierowie firmy z Cupertino już pracują nad nową odsłoną odtwarzacza.

Oczywiście nie podano żadnych dodatkowych szczegółów, więc całkowitą niewiadomą są funkcje nowego sprzętu oraz data jego premiery. Warto też mieć na uwadze, że informacja wcale nie musi się sprawdzić, choć akurat Macotakara jest całkiem wiarygodnym źródłem.

iPod touch

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...