LG ujawnia pierwsze szczegóły techniczne smartfona z modemem 5G

Na stronie LG pojawiło się kilka szczegółów technicznych nowego smartfona LG. Urządzenie, którego prezentacja odbędzie się na MWC 2019, będzie wyposażone w modem 5G.

W tym roku oficjalnie ruszy sieć 5G, więc producenci sprzętu mobilnego pracują nad urządzeniami, które będą współpracowały z nową technologią. Wśród nich jest także koreański koncern LG, planujący pokazać taki sprzęt pod koniec przyszłego miesiąca w Barcelonie.

Już teraz poznaliśmy jednak kilka jego szczegółów technicznych, które ujawnił sam producent. Pierwszą kluczową cechą nowego sprzętu będzie specjalnie zaprojektowana komora chłodząca, obecna zwykle w smartfonach gamingowych. Jest 2,7 razy większa od ciepłowodów znajdujących w LG V40 i zapewni długotrwałą pracę sprzętu bez ryzyka jego przegrzania.

Drugą istotną informacją udostępnioną przez producenta jest pojemność baterii. Nowy smartfon otrzyma akumulator o pojemności aż 4000 mAh, a więc o 20 procent większej od wspomnianego LG V40. Większa bateria jest w tym wypadku koniecznością, gdyż akumulator musi obsłużyć nie tylko wydajnego Snapdragona 855, ale też modem 5G. Ten ostatni dla zapewnienia stabilnego połączenia z internetem, z pewnością będzie potrzebował mnóstwa energii.

To na razie wszystkie informacje dotyczące nowego modelu. Dokładne szczegóły techniczne poznamy już za kilka tygodni, podczas targów MWC 2019. Tam też producent ujawni cenę oraz datę premiery swego najnowszego urządzenia.

modem 5G

Źródło: Social.lge.co.kr

You may also like...