HMD Global publikuje mapę drogową dystrybucji Androida 9 Pie

Fińska firma HMD Global nie chce wystawiać cierpliwości swych klientów na próbę. Opublikowała więc mapę drogową aktualizacji Androida 9.0 Pie.

Aktualizacje systemowe dla użytkowników smartfonów stanowią zawsze wielką niewiadomą. Producenci nie kwapią się bowiem z szybkim udostępnianiem nowego system. W przypadku wielu modeli nie dość, że trzeba czekać, to jeszcze nie wiadomo jak długo. Tego problemu nie mają na szczęście posiadacze smartfonów fińskiej firmy HMD Global.

Juho Sarvikas, szef działu produktu opublikował bowiem na swym Twitterze mapę drogową nowej aktualizacji. Firma już jakiś czas temu zapewniła swych klientów, że Androida 9.0 Pie dostaną wszystkie jej modele, zaś użytkownicy nie będą musieli długo na niego czekać. Fińskie przedsiębiorstwo nie rzuca słów na wiatr i właśnie poinformowało kiedy możemy oczekiwać aktualizacji dla poszczególnych modeli.

– Nokia 5 – styczeń 2019
– Nokia 3.1 Plus – styczeń 2019
– Nokia 6 – pierwszy kwartał 2019
– Nokia 5.1 – pierwszy kwartał 2019
– Nokia 3.1 – pierwszy kwartał 2019
– Nokia 2.1 – pierwszy kwartał 2019
– Nokia 3 – początek drugiego kwartału 2019
– Nokia 1 – początek drugiego kwartału 2019

Nie są to może precyzyjne terminy, jednak przynajmniej wiemy w przybliżeniu kiedy możemy oczekiwać nowego systemu. Jeśli jesteście ciekawi dlaczego na liście nie ma takich modeli jak Nokia 8 oraz Nokia 8 Scirocco to informuję, że one dostały już nowego Androida.

Androida 9.0 Pie

Źródło: Twitter.com

You may also like...