Nintendo Switch dostało wiele oczekiwanych funkcji

Nintendo Switch otrzymało właśnie najnowszą i całkiem sporą aktualizację oprogramowania. Wprowadza do konsoli wiele funkcji, które sprzęt już od dawna powinien posiadać.

Co prawda obecnie uwaga społeczności graczy skierowana jest na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, to nie można zapominać o Nintendo Switch. Zabawka japońskiej marki doczekała się właśnie kolejnej aktualizacji oprogramowania, która jej posiadaczom może się bardzo spodobać. Dostarcza bowiem wiele funkcji, z których część sprzęt powinien oferować już od samego początku swego istnienia.

Funkcje aktualizacji szczególnie przypadną do gustu fanom mediów społecznościowych, uwielbiających dzielić się osiągnięciami z przyjaciółmi. Konsola otrzymała bowiem nową opcję umożliwiającą bezpośrednie przenoszenie screenów oraz filmów z konsoli na peceta lub smartfona.

Dotychczas taka opcja możliwa była jedynie poprzez kartę microSD, co nie było zbyt wygodnym rozwiązaniem. Teraz w przypadku smartfonów można to robić bezprzewodowo, natomiast przesyłanie do peceta odbywa się poprzez kabel USB. Trzeba jednak pamiętać, że jednorazowo możemy przesłać na urządzenie mobilne 10 screenów lub jedno wideo. Na pececie nie ma już takich ograniczeń.

Producent umożliwił również kolejkowanie dla pobieranego oprogramowania. Jeśli więc pobieramy w tym samym czasie więcej gier lub aktualizacji, możemy zdecydować co ściągnie się najpierw.

Kolejną nowością jest możliwość automatycznego pobierania save’ów z internetowej chmury. Przyda się to zwłaszcza użytkownikom, którzy często zmieniają konsole, gdyż będą mogli w wygodny sposób kontynuować swój progres.

To naturalnie tylko część z wprowadzonych zmian, gdyż pojawiły się jeszcze nowe ikony tematyczne związane z 35-leciem istnienia Super Mario Bros. Jest też nowa kategoria Trending with friends, pozwalająca nam sprawdzić jakie tytuły są obecnie najpopularniejsze pośród naszych przyjaciół.

Nintendo Switch

Źródło

You may also like...