Nokia 10 może mieć wiele aparatów

HMD Global chce najwyraźniej wprowadzić do sprzedaży smartfon, który zostawi konkurencję w kwestii jakości zdjęć. Z przecieków wynika, że Nokia 10, zostanie bowiem wyposażona w pięć aparatów głównych.

HDM Global, sprzedający produkujący smartfony pod szyldem Nokii, radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych całkiem nieźle. Trudno jednak konkurować jej z takimi markami jak Samsung, LG czy Apple, więc musi w jakiś sposób przyciągnąć klientów do własnych produktów.

Najlepszym pomysłem będzie pójście w kierunku rozwoju aparatów fotograficznych. W przeszłości Nokia oferowała smarfony wykonujące doskonałej jakości fotki, czego przykładem są modele N95, 808 Pure View, czy też Lumia 1020. Firma chce powrócić do tych czasów, a to oznacza intensywne prace rozwojowe nad osprzętem fotograficznym.

Chińskie źródła donoszą, że ich efekty możemy zobaczyć już w modelu Nokia 10. Nowy flagowiec fińskiej marki ma zostać zaprezentowany podczas berlińskich targów IFA 2018. Chińczycy twierdzą jednak, że model ten zostanie wyposażony w aparat główny składający się z pięciu różnych modułów. Poniższy szkic prezentuje jak będzie to wyglądać. Widać na nim pięć soczewek rozmieszczonych na planie okręgu, które uzupełnia kilka lamp LED.

Oczywiście szkic nie jest oficjalny, więc na dobrą sprawę nie wiemy czy faktycznie pokazuje nowy model Nokii. To samo źródło wspomina jednak, że smartfon posiadać ma Snapdragona 845, który teoretycznie jest w stanie obsłużyć do siedmiu oddzielnych kamer o rozdzielczości do 32 MP, a także nagrywanie filmów w 4K.

Być może coś więcej na ten temat dowiemy się już podczas targów MWC 2018. HMD twierdzi bowiem, że ujawni tam ciekawe informacje związane ze smartfonami Nokii.

Nokia 10

Źródło: Baidu.com

You may also like...