Nokia zaprezentowała dwa tanie telefony komórkowe

Już za kilka tygodni do sprzedaży trafią dwa nowe, tanie telefony komórkowe firmy Nokia. Producent zapowiedział właśnie modele Nokia 220 4G oraz Nokia 105.

Choć rynek urządzeń mobilnych opanowały smartfony, to telefony komórkowe wciąż są na nim obecne i cieszą się sporym wzięciem. Wiele firm nadal je produkuje, adresując swój sprzęt do klientów potrzebujących prostego urządzenia do komunikacji.

Już wkrótce oferta takich produktów wzbogaci się o dwa nowe telefony Nokii. Pierwszym z nich jest Nokia 105, będąca typowym budżetowcem, w którym nie znajdziemy rozbudowanego wyposażenia. Sprzęt posiada zaledwie 1,77″ ekran o rozdzielczości QQVGA.

Nokia 220 4G

Dysponuje też 4 MB wbudowanej pamięci RAM, zaś pamięć użytkowa wystarczy do zapisania około 2000 kontaktów i 500 SMS’ów. Sprzęt działa na znanej platformie Nokia Series 30+, oferującej kilka przydatnych aplikacji, w tym także gry w postaci nieśmiertelnego Snake’a.

W sprzęcie nie brakuje też gniazda słuchawkowego oraz radia FM, które umili nam czas, natomiast złącze USB 1.1 pozwoli naładować sprzęt. Bateria o pojemności 800 mAh, według deklaracji producenta zapewni 14,4 godzin rozmów oraz 25,8 dni w trybie czuwania. Telefon trafi do sklepów w połowie sierpnia i będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim oraz różowym.

Nokia 220 4G

Nokia 220 4G może robić zdjęcia

Nieco lepiej wyposażonym modelem jest Nokia 220 4G. Jej 2,4″ ekran również ma rozdzielczość QQVGA, ale jest za to tylny aparat VGA pozwalający wykonywać zdjęcia. Ten sprzęt posiada już 16 MB RAM, a więc zapewni znacznie płynniejszą pracę. Natomiast 24 MB pamięci wewnętrznej wystarczy na nasze kontakty, wiadomości tekstowe oraz kilka zdjęć. Produkt także wyposażono w radio FM, a dzięki łączności 4G możemy uzyskać znacznie lepszą jakość rozmów.

Telefon działa na systemie Feature OS, który ma przeglądarkę i wbudowanego Facebooka. Są też gry, a dwa sloty na karty SIM pozwalają korzystać z dwóch różnych numerów. Bateria w tym modelu jest znacznie większa, gdyż jej pojemność wynosi aż 1200 mAh. Ten telefon jest jednak mocniejszy, a więc zużywa energię znaczne szybciej. Wystarczy więc na 6,3 godziny rozmów oraz 27 dni w trybie czuwania.

Nokia 220 4G

Nokia 220 4G oferowana będzie również w połowie sierpnia, a do wyboru będą kolor niebieski lub czarny. Cenę ustalono na 39 euro.

Źródło: Nokia.com

You may also like...