Xiaomi kończy z marką Poco. Nie będzie następcy Pocophone F1?

XIaomi uśmierci markę Poco, oferującą flagowe modele w atrakcyjnych cenach. Prawdopodobnie nie będzie już następcy modelu Pocophone F1.

Xiaomi jakiś czas temu zdecydowało, że oprócz głównej marki, stworzy także kilka dodatkowych, takich jak Redmi czy Poco. Każda z nich oferuje sprzęt o określonych możliwościach, znacznie ułatwiając klientom szukanie modeli pasujących do ich wymagań.

Jedną z ciekawszych marek należących do chińskiej firmy jest Poco. Pod jej szyldem chińśka firma sprzedaje bowiem model Pocophone F1, będący topowym sprzętem oferowanym w bardzo atrakcyjnej cenie. Telefon posiada nie tylko spory ekran Full HD+, ale też Snapdragona 845 wraz z 8 GB RAM, co czyni go bardzo wydajnym sprzętem. Model cieszył się sporym zainteresowaniem, więc z tym większym zdziwieniem przyjęliśmy informację, że producent planuje tę markę zlikwidować.

Informacja o uśmierceniu marki nie jest rzecz jasna potwierdzona, ale według analityków taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Sugeruje to również niedawne odejście z firmy szefa działu produktu Jai Mani. Co więcej, od niemal roku od premiery Pocophone F1 nie pojawiły się żadne informacje dotyczące jego następcy.

Xiaomi na razie nie komentuje całej sytuacji, więc możemy jedynie spekulować na temat przyszłości popularnej marki.

Pocophone F1

Źródło: Economictimes.indiatimes.com

You may also like...