Galaxy Fold trafi do sklepów we wrześniu. Nie wszędzie go jednak kupimy

Samsung potwierdził, że jego pierwszy składany smartfon Galaxy Fold zadebiutuje we wrześniu. Sprzęt nie wszędzie będzie jednak dostępny.

Wygląda na to, że już niebawem będziemy mogli sprawdzić w praktyce jak działają składane smartfony. We wrześniu do sklepów trafi bowiem pierwszy tego typu sprzęt wyprodukowany przez Samsunga. Koreańska marka wreszcie potwierdziła ponowny termin wprowadzenia na rynek tego gadżetu.

Przypomnę, że Galaxy Fold miał trafić do sprzedaży 26 kwietnia. Z powodu odkrytych w nim wad konstrukcyjnych producent zdecydował się jednak przełożyć premierę. Problemem był bowiem źle zaprojektowany zawias, przez który do obudowy mogła wnikać wilgoć i brud. Kłopotem okazała się również folia chroniąca wyświetlacz, którą brano za folię fabryczną i usuwano.

Parę dni temu firma pochwaliła się, że jej smartfon przeszedł wszystkie testy i jest gotowy do premiery. Problemem okazał się jednak termin debiutu. 7 sierpnia producent zaprezentuje flagowy model Galaxy Note 10, więc wprowadzenie na rynek dwóch topowych produktów w jednym miesiącu, zaszkodziłoby sprzedaży obu.

Koncern zdecydował się więc na wrzesień. W tym samym miesiącu swą rynkową premierę będzie miał bowiem największy konkurent Huawei Mate X. Samsung bardzo się swego rywala obawia, więc wrzesień może okazać się nienajlepszym wyborem, gdyż dwa urządzenia będą ze sobą mocno rywalizowały.

Samsung zdaje sobie z tego sprawę, więc jak mówią najnowsze doniesienia, urządzenie może pojawić się tylko na niektórych rynkach. Producent zakończył bowiem testy oprogramowania w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji oraz Indiach. To mogłoby sugerować, że smartfon będzie można kupić tylko w wymienionych krajach.

Dobrą wiadomością jest to, że mimo wprowadzonych zmian konstrukcyjnych, cena smartfona pozostanie taka sama. Na rynku amerykańskim wyniesie 1980 dolarów.

Galaxy Fold

Źródło: Samsung.com

You may also like...