Samsung obawia się Huawei Mate X. Firma chce być liderem w segmencie składanych smartfonów

Samsung poważnie obawia się konkurencyjnego Huawei Mate X. Firma ponoć już rozpoczęła produkcję modelu Galaxy Fold i zamierza wprowadzić go na rynek szybciej od rywala.

Samsung już od dłuższego czasu pracuje nad swym pierwszym składanym smartfonem, widząc w tych urządzeniach duży potencjał. Do tej pory mógł go projektować bez żadnej presji, gdyż był jedynym producentem mającym w planach taki sprzęt. Sytuację zmieniła jednak zapowiedź modelu Huawei Mate X. Dodatkowo sprawę skomplikował fakt, że Galaxy Fold miał sporą wadę produkcyjną, która zmusiła koncern do przesunięcia debiutu sprzętu.

Koreański serwis The Investor, powołując się na źródła zbliżone do producenta twierdzi, że Samsung bardzo obawia się sprzętu swego rywala. Witryna twierdzi, że koreańska marka planuje wprowadzić do sprzedaży całą rodzinę nowych smartfonów. Obawia się więc, że konkurent może skraść całe zainteresowanie klientów tego typu sprzętem, jeśli jako pierwszy zaoferuje takiego smartfona. Za wszelką cenę chce więc uwinąć się przed premierą Mate X.

Ponoć produkcja Galaxy Fold już ruszyła, mimo iż smartfon nadal nie ma ustalonej daty premiery. Tymczasem Huawei Mate X pojawi się w sklepach prawdopodobnie we wrześniu, co dla Samsunga stanowi nie lada problem i nie zostawia dużego pola do manewru. Jedynym wyjściem jest bowiem wprowadzenie składanego smartfona do sprzedaży w sierpniu. Kłopot w tym, że w tym miesiącu debiutuje Galaxy Note 10. Zaoferowanie w jednym czasie dwóch flagowych, modeli mogłoby negatywnie wpłynąć na ich sprzedaż.

A to nie jedyny problem koreańskiej marki. Według przedstawicieli Huawei, premierę Mate X przesunięto głównie dlatego, aby wyposażyć smartfon w łączność 5G. Samsung oczywiście też pracuje nad Galaxy Fold w wersji 5G, ale wiadomo czy technologia pojawi się od razu, czy też trafi do nowej wersji sprzętu, która zadebiutuje nieco później.

W każdym razie Samsung musi się pospieszyć, jeśli chce wyprzedzić Huawei. Oby tylko ten pośpiech nie spowodował późniejszych problemów, przez które ucierpią użytkownicy.

Galaxy Fold

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...