Gallery Go ciekawą alternatywą Google Photos dla słabszych smartfonów

Google zaprezentowało nowe narzędzie do zarządzania zdjęciami w naszym telefonie. Gallery Go oferuje nam wiele przydatnych narzędzi edycji, a przy tym zajmuje niewiele miejsca.

Użytkownicy Androida bardzo często przechowują w swych telefonach setki, a nawet tysiące zdjęć, wykonanych na przestrzeni ostatnich lat. Zarządzanie taką masą fotografii nie jest łatwe, dlatego Google oferuje nam narzędzie Google Photos. Jest ono funkcjonalne, jednak nieco ociężałe, więc nie do końca sprawdza się w przypadku sprzętu z niższej półki.

Firma z Mountain View przygotowała więc alternatywę w postaci nowej aplikacji Gallery Go. To narzędzie oferujące podobne funkcje co wspomniane Google Photos. Potrafi automatycznie organizować zdjęcia pod kątem ludzi, miejsc oraz dokumentów. Dysponuje również wygodnymi w obsłudze narzędziami do edycji wykonanych fotografii, umożliwiając nakładanie filtrów, przycinanie i obracanie itp. Co ważne, wszystkie funkcje wykonywane są bezpośrednio w telefonie, a więc nie zużywa pakietu danych. W dodatku jest kompatybilne z kartami microSD i waży jedynie 10 MB.

Aplikacja Gallery Go jest dostępna w Google Play Store, więc każdy może zainstalować ją na swym smartfonie. Do działania wymaga jednak co najmniej Androida 8.1, a w dodatku w niektórych krajach nie będą działały wszystkie jej funkcje.

Gallery Go

Źródło: Blog.google

You may also like...