Patch 1.12 naprawia lukę bezpieczeństwa w Cyberpunk 2077

CD Projekt RED udostępniło kolejną poprawkę do Cyberpunk 2077. Patch 1.12 naprawia lukę bezpieczeństwa, umożliwiającą przejęcie kontroli za pomocą modyfikacji gry.

Kilka dni temu odkryto poważną lukę w zabezpieczeniach Cyberpunk 2077, stwarzającą dla graczy poważne zagrożenie. Ustalono bowiem, że exploit za pomocą za pomocą save’ów oraz modów, umożliwiał hakerom przejęcie kontroli nad komputerami użytkowników.

CD Projekt RED na szczęście udostępnił dziś graczom, najnowszy patch 1.12, który eliminuje zagrożenie. Poprawka nie jest duża i na Steamie wymaga od graczy pobrania zaledwie 1,5 MB danych. Jest za to bardzo istotna, gdyż eliminuje hakerom możliwość zdalnego uruchomienia kodu na komputerze swej ofiary.

Jest to już kolejna niewielka poprawka do tej gry, którą twórcy udostępnili na przestrzeni ostatnich tygodni. Jedna z nich eliminowała limit 8 MB na save, która powodowała ich uszkodzenie i zmuszała do rozpoczynania zabawy od początku. Inna z aktualizacji naprawiała problem związany z blokowaniem niektórych misji.

Na szczęście twórcy gry nie poświęcają całej uwagi przygotowaniu poprawek łatających błędy. W międzyczasie pracują bowiem nad obiecanymi darmowymi DLC. Zajmują się także aktualizacjami dla konsol następnej generacji, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...