Kolejny smartfon HMD Global dostał Androida 9.0 Pie

HMD Global spełnia obietnicę krótkiego czasu oczekiwania na aktualizacje systemowe. Użytkownicy modelu Nokia 6.1 dostali właśnie Androida 9.0 Pie.

Fiński koncern HMD Global, produkujący obecnie smartfony pod szyldem Nokii, zapewnia użytkownikom swego sprzętu najwyższy poziom usług. Dotyczy to przede wszystkim regularnych aktualizacji systemowych i bardzo krótkiego okresu oczekiwania na nową wersję Androida.

Posiadacze Nokii mają pewność, że dostaną nowe oprogramowanie tak szybko jak to możliwe. Użytkownicy modelu Nokia 6.1 dostali właśnie Androida 9.0 Pie. Aktualizacja przynosi jego posiadaczom wiele nowych funkcji, takich jak adaptacyjną baterię, nowy system nawigacji bazujący na gestach itp.

Szczególnie przydatna jest pierwsza funkcja, która uczy się sposobu użytkowania telefonu, a następnie ustanawia priorytetu dla najczęściej używanych aplikacji. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii, co przekłada się na dłuższą pracę sprzętu. Z kolei funkcja adaptacyjnej jasności, uczy się automatycznego jej dostosowania na podstawie interakcji oraz ustawień dokonywanych przez użytkownika. W ten sposób obraz prezentowany na ekranie staje się bardziej czytelny bez względu na warunki oświetleniowe.

Nokia 6.1 jest już drugim smartfonem HMD Global, który otrzymał nową aktualizację systemową. W zeszłym miesiącu otrzymała ją Nokia 7.1.

Nokia 6.1

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...