Micropłatności w Battlefield V nie zapewnią przewagi

Wiemy już na pewno, że nadchodząca strzelanka Battlefield V, zostanie wyposażona w mikropłatności. EA zapewnia jednak, że nie zapewnią przewagi w rozgrywce.

Mikropłatności od lat stosowane są w grach wideo. O ile jednak kilka lat temu spotykano je wyłącznie w produkcjach darmowych, o tyle obecnie używane są również w tytułach AAA, za które płacimy pełne kwoty.

Przoduje w tym koncern Electronic Arts starający się wycisnąć graczy jak cytrynę, nawet kosztem ponoszonych straty. Przykładem takiej nieprzemyślanej polityki jest chociażby Star Wars: Battlefront 2, które gracze zbojkotowali z powodu planów wyposażenia gry w mikropłatności. Choć wydawca wycofał się z nich, to tytuł zrobił klapę, a jego cena bardzo szybko spadła o ponad połowę.

Mimo to wydawca nie rezygnuje z mikropłatności i zamierza je wcisnąć do gry Battlefield V. Na swej stronie ujawniło szczegóły ekonomii gry, której działanie ma się opierać na dwóch różnych wersjach waluty. Pierwszą są tzw. Company Coin, zdobywane wyłącznie poprzez granie. Ten pieniądz ma być wykorzystywany do progresu w grze, a więc odblokowywania broni oraz specjalizacji pojazdów. A także zakupu kosmetycznych przedmiotów jak skórki. Można je będzie zdobyć poprzez progres, wykonywanie dziennych misji oraz specjalne przydziały.

Ekonomia gry zaoferuje Dwa rodzaje waluty

Druga waluta to Battlefield Currency i tu już musimy sięgnąć po naszą kartę kredytową celem ich zdobycia. Firma zapewnia jednak, że ten rodzaj pieniądza nie zapewni bogatszym graczom przewagi nad pozostałymi. Posłuży bowiem wyłącznie do kupowania kosmetycznych przedmiotów dla naszej kompanii.

Wydawca zapewnia także, że Battlefield Currency nie będzie dostępne do razu po premierze tytułu. Firma chce bowiem, by gracze nabyli nieco doświadczenia i zdobyli trochę Company Coin, zanim dostaną drugą walutę. To trochę niepokojące, gdyż może to oznaczać, że płatna waluta jednak zapewni jakąś przewagę. Dlatego wydawca nie chce jej udostępniać od razu, by nie zniechęcić do zakupu nowej produkcji.

Wkrótce dowiemy się wszystkiego, gdyż oficjalna premiera tytułu odbędzie się 20 listopada. Nieco wcześniej, bo od 9 listopada rozgrywkę będą mogli rozpocząć subskrybenci Origin Access Premier. Natomiast od 15 listopada na wirtualne pola bitwy wkroczą nabywcy specjalnej wersji Deluxe Edition. Dodam, że grę możecie tanio kupić w tym sklepie.

Battlefield V

Źródło: EA.com

You may also like...