Majowa poprawka bezpieczeństwa łata kilkanaście luk w Galaxy Note 9

Choć mamy już połowę miesiąca, Samsung dopiero teraz rozpoczął dystrybucję majowej poprawki bezpieczeństwa. Właśnie otrzymał ją flagowy model Galaxy Note 9.

Jak co miesiąc, koreański koncern rozpoczyna dystrybucję najnowszej poprawki bezpieczeństwa, zawierającej łatki do odkrytych niedawno luk. Majowy pakiet łatek trafił właśnie na ostatni model biznesowego flagowca jakim jest Galaxy Note 9.

Jako pierwsi, pakiet poprawek otrzymali posiadacze tego smartfona mieszkający w Rosji, Francji oraz Bułgarii. Reszta będzie więc musiała trochę poczekać, ale w ciągu najbliższych tygodni aktualizacja powinna dotrzeć do wszystkich krajów.

Pakiet zawiera m.in., poprawki do siedmiu krytycznych luk odkrytych w systemie Android, a także kilkanaście łatek do luk podwyższonego ryzyka. Dodatkowo znajdziemy w nim 21 łatek do różnego rodzaju dziur w oprogramowaniu Samsunga. Zabezpiecza więc telefon przed ryzykiem wykorzystania przez hakerów różnego rodzaju błędów, chroniąc nasze pliki.

Aktualizacja na szczęście nie zajmuje wiele i do pobrania jest jedynie 99 MB. Nie musimy więc martwić się, że zużyjemy zbyt wiele z naszego pakietu danych. Dodam, że jeśli nie otrzymaliście dotąd komunikatu o aktualizacji, to warto sprawdzić ręcznie czy nie oczekuje na pobranie.

Muszę też nadmienić, że podobną poprawkę dostały również Galaxy S9/S9+.

Galaxy Note 9

Źródło: Sammobile.com

You may also like...