Nokia 8 otrzymała Androida 8.1 Oreo

Szef działu produktu firmy HMD Global potwierdził, że Nokia 8 dostała Androida 8.1 Oreo. Dystrybucja nowej aktualizacji właśnie się rozpoczęła, więc niebawem dotrze do wszystkich użytkowników.

Można odnieść wrażenie, że HMD Global jest chyba jedynym producentem smartfonów nie licząc Google, który błyskawicznie udostępnia aktualizacje systemowe. Żadna inna firma tak szybko nie dostarcza bowiem swym klientom kolejnych wersji Androida, jak fińskie przedsiębiorstwo.

Juho Sarvikas, szef działu produktu HMD potwierdził właśnie na Twitterze, że Nokia 8 otrzymała aktualizację do Androida 8.1 Oreo. Wprowadzony na rynek w październiku zeszłego roku smartfon, jest modelem z najwyższej półki. Wyposażono go w 5,3″ ekran IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, chroniony przez szkło Gorilla Glass 5. Jego sercem jest ośmiordzeniowy Snapdragon 835, współpracujący z 4/6 GB RAM, zaś na pliki użytkownika przeznaczone jest 64/128 GB rozszerzalnej pamięci. Produkt posiada również podwójny aparat główny z 13 MP sensorami nagrywający wideo w 4K oraz 13 MP aparat przedni.

Dystrybucja systemu właśnie się rozpoczęła, więc zanim dotrze do wszystkich użytkowników, minie zapewne kilka dni. Warto dodać, że jest to pierwszy smartfon poza sprzętem Google, który dostał tę aktualizację. Jak na razie może się nią pochwalić tylko Google Pixel 2.

Aktualizacja jest dość spora, waży bowiem aż 1,5 GB, ale to dlatego że zawiera dodatkowo lutową poprawkę bezpieczeństwa. Nowa wersja Androida przynosi ze sobą kilka usprawnień wizualnych, m.in., wskaźnik baterii dla urządzeń Bluetooth podłączonych to telefonu oraz kilka innych opcji.

Nokia 8

Źródło: Twitter.com

You may also like...