Nokia 9 w najnowszym benchmarku

Flagowy smartfon HMD Global, jakim jest Nokia 9, pojawił się w najnowszym benchmarku. Sprzęt został przetestowany za pomocą GeekBench 3.

Fińska firma HMD Global w trzecim kwartale bieżącego roku zamierza wprowadzić do sprzedaży najnowszy smartfon Nokia 9. Telefon będzie z pewnością ciekawym sprzętem dzięki Snapdragonowi 835, więc wiele osób ciekawi jak może wyglądać jego wydajność.

Na odpowiedź na te pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz pewne pojęcie może nam dać GeekBench 3. Smartfon pojawił się bowiem w tym benchmarku. Przetestowano w nim model HMD Global TA-1004, który posiada Snapdragona 835 i 4 GB RAM. Telefon działał na Androidzie 7.1 Nougat.

Pamiętajmy, że jest to suchy test, który nie odzwierciedla wydajności w codziennym użytkowaniu. Nokia 9 osiąga w nim jednak całkiem niezły wynik. W teście jednego rdzenia zdobywa 2255 punktów, co plasuje ją na drugim miejscu, tuż za iPhonem 7 Plus. W teście wielu rdzeni uzyskuje natomiast 770 punktów, zostawiając rywali daleko z tyłu.

Jeśli taka będzie wydajność tego modelu w normalnym użytkowaniu, to szykuje się całkiem niezły sprzęt.

Nokia 9

Źródło: Primatelabs.com

You may also like...