Nokia D1C będzie tabletem

Pojawiły się nowe informacje na temat Nokii D1C, najnowszego urządzenia mobilnego, który będzie sprzedawany pod szyldem fińskiego koncernu. Sugerują one, że nie będzie to smartfon lecz tablet.

Od kilku tygodni pojawią się doniesienia na temat nowego produktu fińskiego koncernu Nokia. Dotychczas mogło się wydawać, że Nokia D1C będzie smartfonem, ale wygląda na to, producent ma wobec niego nieco inne plany.Produkt pojawił się w benchmarku GFXBench co ujawniło kolejne szczegóły techniczne. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że Nokia D1C posiada procesor Snapdragon 430, 3 GB RAM pamięci użytkowej. Ma też 16 Mpix tylny aparat z 8 Mpix przednim, a funkcjonować ma dzięki systemowi Android 7.0 Nougat. Informacje ujawnione przez GFXBench dotyczą wyświetlacza i wskazują, że urządzenie ma na wyposażeniu ekran 13,8″ o rozdzielczości Full HD. Będzie to więc tablet i to dość sporych rozmiarów. Byłby to więc kolejny tablet oferowany pod szyldem Nokii.

Oczywiście nie oznacza to, że Nokia nie planuje smartfonów. W planach jest kilka modeli, ale D1C nie będzie jednym z nich.

Źródło: Nokiapoweruser.com

You may also like...