Nokia Lumia 1520 – oficjalna specyfikacja

Nokia nie poprzestała na prezentacji tylko jednego modelu nowego smartfona. Tak więc oprócz budżetowego modelu Lumia 1320, wkrótce będziemy też mogli nabyć model z najwyższej półki, czyli Lumię 1520.

Nokia Lumia 1520 to model high-end, który w pełni wykorzysta funkcjonalność oferowaną przez najnowszą wersję systemu Windows Phone 8. Wyposażono go w przejrzysty ekran IPS o przekątnej 6-cali i rozdzielczości 1920×1080 pikseli, dostarczający wysokiej jakości obraz. Nokia zapewnia, że ekran jest tak czuły, iż można go będzie obsługiwać także w rękawiczkach, ale najciekawszy jest system odczytujący poziom światła dziennego. Na razie nie wiadomo dokładnie co to, ale być może chodzi o czujnik mierzący poziom otaczającego światła, który automatycznie będzie dopasowywał jasność ekranu.

O odpowiednią płynność działających aplikacji dba natomiast czterordzeniowy 2 GHz Snapdragon 800, wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz układ Adreno 320. Pamięci w zależności od wersji będzie 16 lub 32 GB, ale ktoś uzna, że to za mało, będzie mógł użyć karty microSD. Zdjęcia będziemy robić kamerą 20 Mpix z technologią PureView.

Duże wrażenie robi bateria o pojemności 3400 mAh. Nie jest to co prawda największy akumulator instalowany w smartfonach, lecz jeden z większych, co pozwala mieć nadzieję, że Lumii 1520 nie trzeba będzie tak często ładować. A jeśli chodzi o ładowanie, to będzie się ono odbywać drogą bezprzewodową, za pośrednictwem indukcyjnej ładowarki.

Źródło: Nokia.com

You may also like...