Nokia planuje smartfon z pięcioma aparatami

Kolejni producenci smartfonów chcą zwiększyć liczbę aparatów w swym sprzęcie. Chodzą słuchy, że Nokia zamierza stworzyć model wyposażony w aż pięć kamer.

W przyszłym roku zapewne pojawi się prawdziwy wysyp smartfonów, wyposażonych w znacznie więcej głównych aparatów. Obecnie standardem zaczynają stawać się podwójne aparaty, jednak coraz więcej firm zamierza znacznie zwiększyć ich liczbę. Niektórzy już wypuścili modele posiadające trzy aparaty, inni natomiast dopiero planują takie produkty. A jeszcze inni chcą zwiększyć liczbę soczewek.

Chodzą bowiem słuchy, że Nokia pracuje nad pierwszym smartfonem, który posiadać będzie aż pięć aparatów. Sama firma wprawdzie nic na ten temat nie mówi. Witryna Slashleaks opublikowała jednak fotografię urządzenia, która sugeruje, że plotki mogą być prawdziwe. Zdjęcie pojawiło się w chińskich mediach społecznosciowych i choć zaraz zostało skasowane, to Slashleaks postanowiło go udostępnić.

Oczywiście trzeba pamiętać, że zdjęcie może być fałszywką, bo jego prawdziwości nie ma na razie jak zweryfikować. Z drugiej jednak strony coraz więcej firm planuje sprzęt z większą ilością aparatów. Przykładem tego jest chociażby LG V40, więc nie można wykluczyć, że HMD Global również idzie w tym kierunku.

Na razie jednak do powyższych informacji należy podchodzić z dużą rezerwą.

Nokia

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...