Nowy telefon Nokii będzie miał funkcję obsługi głosem

Do sieci wyciekł krótki film przedstawiający nowy telefon komórkowy HMD Global z Androidem. Nowa Nokia będzie posiadała funkcję sterowania głosowego.

Choć smartfony w dużej mierze przejęły rynek urządzeń mobilnych, to tradycyjne telefony komórkowe wciąż mają się całkiem nieźle. Chętnie kupuje się je nie tylko w krajach azjatyckich, ale też na zachodnich rynkach. Nie każdy bowiem potrzebuje wypasionego smartfona z milionem funkcji, których nie używa i wystarczy mu prosty sprzęt do komunikacji.

Od kilku miesięcy krążą w sieci plotki mówiące iż HMD Global pracuje nad nowym telefonem komórkowym. Oczywiście fińska firma ma już w swej ofercie kilka takich modeli, ale dotychczasowe produkty działały w oparciu o firmowy system operacyjny. Nowy model będzie jednak pod tym względem różnił się od poprzedników, gdyż dostanie Androida.

Dzięki uprzejmości jednego z internautów, możemy zobaczyć na wideo jak prezentuje się nowy sprzęt oraz jak wygląda jego użytkowanie. Na filmie widać bowiem, że do obsługi sprzętu mogą służyć nie tylko przyciski, ale też komendy głosowe. Telefon prawdopodobnie będzie wyposażony w cyfrowego pomocnika Google Assistant.

Nowa Nokia nie będzie jedynym sprzętem, w którym znajdziemy asystenta. Wczoraj pisałem o modelu Alcatel Go Flip 3, który również został w niego wyposażony. Nie wiemy na razie jak nazywa się nowy model, ani tym bardziej kiedy pojawi się na sklepowych półkach.

Nokia

Źródło

You may also like...