Alcatel udowadnia, że nie tylko smartfony mogą mieć Asystenta Google

Francuska firma Alcatel wprowadza do sprzedaży nowy telefon komórkowy. Model Alcatel Go Flip 3 oddaje do naszej dyspozycji modem 4G LTE oraz pomocnika Google Assistant.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że smartfony posiadają cyfrowych asystentów ułatwiających obsługę sprzętu. Takie wyposażenie jest jednak rzadkością w telefonach komórkowych. A przynajmniej było do niedawna, gdyż współczesne modele komórek w niczym nie przypominają telefonów sprzed kilkunastu lat. Obecnie jest to sprzęt posiadający kolorowe wyświetlacze, a także pełny dostęp do internetu z mnóstwem aplikacji.

Taki też jest Alctel Go Flip 3, będący nowoczesnym telefonem z klapką. Producent wyposażył go w 2,8″ wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, a pod maską pracuje Snapdragon 210 z 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci flash. Dzięki slotowi na kartę microSD, można ją rozszerzyć o dodatkowe 32 GB, co w zupełności wystarczy do pomieszczenia naszej muzyki lub wiadomości.

Telefon posiada też sporo przydatnych aplikacji. Wyposażono go w klienta poczty, a także kalendarz. Mamy również nawigację w postaci Google Maps, więc sprzęt przyda się nam do znalezienia wybranego adresu. Atutem produktu jest także modem 4G LTE zapewniając komfort korzystania z sieci, natomiast obsługę wszystkich funkcji ułatwia Google Assistant. Po wezwaniu cyfrowego pomocnika możemy zlecać mu różne zadania, od nawiązania połączenia z wybranym numerem, aż po dyktowanie wiadomości tekstowej.

Telefon posiada także sporą, bo aż 1350 mAh baterię, natomiast firmowy system KaiOS 2.5 zapewnia sprawną obsługę wszystkich opcji.

Alctel Go Flip 3 na rynek trafi już 27 września i będzie oferowany za pośrednictwem operatorów telekomunikacyjnych.

Alctel Go Flip 3

Źródło

You may also like...