Walmart wstrzymuje sprzedaż e-papierosów

W związku z coraz większymi kontrowersjami dotyczącymi e-papierosów, Walmart postanowił wstrzymać ich sprzedaż. Być może jego śladem pójdą także inne sieci sklepów.

Świat coraz bardziej niechętnie patrzy na sprzedaż e-papierosów. Pojawia się bowiem coraz więcej problemów zdrowotnych związanych z tymi popularnymi urządzeniami. Amerykańskie CDC nie może sobie poradzić z tajemniczymi chorobami płuc, dotykającymi osoby z nich korzystające. Według ostatnich raportów symptomy choroby wykryto u ponad 450 osób, zaś sześciu pacjentów zmarło z ich powodu.

Władze starają się więc walczyć z tym popularnym produktem. Władze stanów Nowy Jork oraz Michigan wprowadziły w ostatnim czasie całkowity zakaz sprzedaży smakowych wkładów, tak chętnie kupowanych przez użytkowników. To może jednak nie wystarczyć, dlatego rząd rozważa zakaz sprzedaży tych urządzeń.

Na razie jest to jeszcze odległa przyszłość, jednakże Walmart już teraz postanowił pozbyć się elektronicznych papierosów ze swej oferty. Sieć wydała oświadczenie, w którym informuje o wstrzymaniu sprzedaży e-papierosów we wszystkich swych amerykańskich sklepach. Sieć zapowiedziała, że zrobi to po wyczerpaniu magazynowych zapasów. Firma na razie nie wie, czy w przyszłości produkty powrócą jeszcze do jej sklepów, czy też całkowicie z nich zrezygnuje. Wszystko zależy bowiem od tego, czy choroby z nimi związane będą się nadal rozprzestrzeniały.

Dużo dalej poszły Indie, które w tym tygodniu wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży oraz magazynowania e-papierosów. Za jego złamanie grożą kary pieniężne oraz pozbawienie wolności.

e-papierosów

Źródło

You may also like...