Huawei może szybko przywrócić Mate 30 usługi Google, jeśli USA zniesie zakaz handlu

Dyrektor Huawei Richard Yu zapewnił, że firma może w ciągu jednego dnia przywrócić usługi Google modelom Mate 30 i 30 Pro. Wystarczy, że USA zniesie zakaz handlu.

Wprowadzone w czwartek na rynek smartfony Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nie mają dostępu do usług Google. Wynika to z zakazu handlu, który administracja Trumpa wprowadziła kilka miesięcy temu. Na jego mocy amerykańskie firmy nie mogą sprzedawać swej technologii dla chińskich koncernów.

Dyrektor generalny chińskiego koncernu Richard Yu wierzy jednak, że zakaz handlu może zostać niebawem zniesiony. Jeśli to nastąpi, to jego firma w ciągu jednej nocy może przywrócić usługi Google wprowadzonym właśnie do sprzedaży smartfonom.

Dla chińskiego koncernu brak dostępności wspomnianych usług Google w najnowszym flagowcu, stanowi niewątpliwie spory problem. Trudno sobie bowiem dziś wyobrazić smartfona z Androidem, na którym nie można korzystać z wielu popularnych aplikacji.

Oczywiście Huawei stara się dostarczyć swym klientom alternatywne rozwiązania. Użytkownicy przyzwyczajeni do popularnych aplikacji, z których korzystają od lat, mogą na to nie pójść. Nie mają bowiem pewności, czy alternatywne programy zapewnią im takie same możliwości. Poza tym wybór programów w Google Play Store jest zbyt szeroki, by z tego rezygnować. Wiele osób z pewnością zrezygnuje z zakupu sprzętu, który nie oferuje im funkcjonalności, którą mieli dotychczas.

Huawei

Źródło

You may also like...