Nougat zainstalowany na 0,3% urządzeń z Androidem

Google podzieliło się z nami najnowszymi statystykami dotyczącymi popularności poszczególnych wersji systemu operacyjnego Android. Koncern ujawnił, że jego najnowsza edycja zainstalowana jest aktualnie na 0,3% wszystkich urządzeń z tym systemem.

Mimo, że Android 7.0 Nougat miał swą oficjalną premierę parę tygodni temu, to wciąż nie jest dostępny na zbyt wielu modelach smartfonów. Otrzymały go bowiem urządzenia z rodziny Pixel, Nexus, a wczoraj także LG G5. Nic więc dziwnego, że jego popularność jest wciąż mała.Potwierdza to najnowsze zestawienie opublikowane na stronie Android Developer, które pokazuje, że Nougat jest obecnie zainstalowany na jedynie 0,3% wszystkich urządzeń mobilnych działających na Androidzie.

Zestawienie pokazuje też, że mimo niemal roku obecności na rynku, Marshmallow wciąż znajduje się na mniejszej liczbie urządzeń niż obie wersje Lollipop, gdyż obecny jest tylko na 24% smartfonów i tabletów. Tymczasem znacznie od niego starszy Lollipop, jest zainstalowany łącznie na 34,1% urządzeń. Całkiem nieźle trzyma się za to antyczny już Gingerbread, który nadal ma 1,3%, podobnie jak Ice Cream Sandwich.

W przyszłym miesiącu zestawienie może już wyglądać znacznie lepiej na korzyść Nougata, gdyż operatorzy zapowiadają udostępnienie tego systemu dla większej liczby urządzeń.

Źródło: Android.com

You may also like...