Nowa aktualizacja AirPods Pro popsuła redukcję szumów

Użytkownicy słuchawek AirPods Pro skarżą się na najnowszą aktualizację, udostępnioną przez producenta. Ich zdaniem pogorszyła działanie technologii redukcji szumów.

Aktualizowanie oprogramowania elektroniki użytkowej otworzyło zupełnie nowe możliwości, pozwalające łatwo usprawniać działanie sprzętu. Niestety aktualizacje bywają czasem niedopracowane i zamiast usprawniać, pogarszają jego funkcjonowanie. Wadliwe aktualizacje nie są bynajmniej rzadkością i prawdopodobnie jedna z nich pojawiła się właśnie do słuchawek AirPods Pro.

Ich użytkownicy skarżą się na internetowych forach, że aktualizacja pogorszyła działanie systemu redukcji szumów. Twierdzą, że po jej instalacji, zaczął znacznie gorzej wytłumiać hałasy otoczenia. Według niektórych, problemy pojawiły się tuż po instalacji aktualizacji oznaczonej numerem 2C54. Inni twierdzą jednak, rozpoczęły się znacznie wcześniej, wraz z firmware 2B588, który producent udostępnił jeszcze w listopadzie.

Co ciekawe, problem wydaje się dotyczyć nie tylko słuchawek produkowanych przez Apple, ale również sprzętu innych firm. Na pogorszenie działania systemu redukcji szumów skarżą się też posiadacze słuchawek Bose oraz Sony. Właściciele modelu QuietComfort 35 II twierdzą, że poziom redukcji znacznie się pogorszył w porównaniu do tego, co było po wyjęciu słuchawek z pudełka. Problemy dotyczą też słuchawek Sony 1000XM3, które cierpią na podobną przypadłość.

Niestety w słuchawkach Apple nie da się już powrócić do poprzedniego firmware’u, by cofnąć zmiany. Użytkownicy muszą więc czekać na to, aż producent zdecyduje się rozwiązać problem.

AirPods Pro

Źródło

You may also like...