Nowa funkcja Google Maps umożliwi dodawanie publicznych wydarzeń

Google wciąż udoskonala funkcję flagowej aplikacji Google Maps i właśnie przygotowuje kolejną nowość. Jest nią możliwość dodawania publicznych wydarzeń, które pojawią się następnie na mapach.

Google Maps początkowo służyło wyłącznie do odnajdywania drogi. Z biegiem czasu funkcjonalność tej aplikacji rosła i obecnie oferuje ona znacznie więcej możliwości. Pozwala nie tylko znaleźć pobliską stację benzynową, ale doprowadzi nas również do wybranego sklepu, informując o godzinach jego otwarcia. Proponuje nam również miejsca warte odwiedzenia, zaś funkcja udostępniania lokalizacji, ułatwia odnalezienie się np., przed koncertem.

Wkrótce flagowa aplikacja amerykańskiego koncernu otrzyma zupełnie nową funkcję, jaką jest dodawanie publicznych wydarzeń. Według redaktorów Android Police, wspomnianą opcję udostępniono już do testowania niewielkiej grupie użytkowników. Sam proces dodawania wydarzenia jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie otworzyć odpowiednią zakładkę, a następnie wypełnić formularz, zamieszczając w nim szczegóły wydarzenia, m.in., datę rozpoczęcia czas trwania oraz zdjęcia.

Użytkownicy testujący nową funkcję twierdzą, że na razie jest pewne opóźnienie pomiędzy dodaniem wydarzenia, a jego pojawieniem się na mapie. Nie wiadomo z czego to wynika i być może jest to związane z ciągłymi testami funkcji. Być może chodzi też o danie użytkownikowi nieco czasu na ewentualne wprowadzenie poprawek.

Póki co nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Skoro jednak funkcja jest już testowana, to jej oficjalna premiera nie powinna być zbyt odległa.

Google Maps

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...