Nowa funkcja Google Podcasts ułatwi słuchanie podcastów

Fani podcastów ucieszą się z nowej funkcji Google Podcasts. Dzięki niej, kolejne odcinki audycji ulubionych autorów, pobiorą się na nasz smartfon całkowicie automatycznie.

Podcasty w ostatnim czasie znacznie zyskały na popularności. Wiele osób uwielbia słuchać audycji przygotowywanych przez ludzi z całego świata, a wygodny dostęp do nich zapewniają różnego rodzaju aplikacje. Jedną z popularniejszych jest Google Podcasts, którą producent wzbogacił właśnie o nową funkcję, ułatwiającą dostęp do kolejnych epizodów.

Aplikacja dostępna wyłącznie na Androida, służy do wyszukiwania oraz pobierania podcastów. Jej największą zaletą jest funkcja synchronizacji pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami. Plusem jest także łatwe wznawianie odtwarzania w momencie, w którym je zatrzymaliśmy, za pomocą Asystenta Google. Innymi słowy, gdy w drodze z pracy zaczniemy słuchać jakiejś audycji na smartfonie, możemy dokończyć ją w domu na głośniku Google Home.

Najnowsza aktualizacja wprowadziła automatyczne pobieranie kolejnych epizodów słuchanych przez nas podcastów. To bardzo wygodne rozwiązanie, eliminujące potrzebę ręcznego szukania oraz pobierania kolejnych odcinków. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach aplikacji.

Dobre jest to, że opcja ograniczona jest tylko do połączenia WiFi, a więc nie będzie zużywała pakietu danych, który w przypadku wielu osób jest limitowany. Nie da się natomiast ustalić grafiku pobrań, co czasem może być dla użytkownika nieco kłopotliwe.

Google Podcasts

Źródło: 9to5google.com

You may also like...