Nowa funkcja Samsung Experience dostępna dla Galaxy S8

Funkcja rotacji ekranu obecna w Samsung Experience, została właśnie udostępniona dla Galaxy S8, S8+ oraz Galaxy Note 8. Dotychczas oferowaną ją tylko w Galaxy S9.

Posiadacze ubiegłorocznych flagowców Samsunga mogą już korzystać z kolejnej funkcji zapewnianej przez najnowszą wersję interfejsu Samsung Experience. Chodzi o rotację ekranu startowego, która dzięki aktualizacji została właśnie udostępniona dla modeli Galaxy S8, S8+ oraz Galaxy Note 8. Nowa opcja umożliwia korzystanie ze sprzętu w trybie krajobrazowym.

Jeszcze niedawno sugerowano, że wspomniana funkcja będzie dostępna tylko dla tegorocznych modeli smartfonów koreańskiego producenta. Miała się więc znaleźć wyłącznie w urządzeniach posiadających już fabrycznie zainstalowany system Android 8.1 Oreo, czyli m.in., Galaxy Note 9.

Wygląda jednak na to, że producent zmienił zdanie, gdyż o obecności tej funkcji donoszą posiadacze ubiegłorocznych flagowców. Na chwilę obecną nową funkcję otrzymali wyłącznie nieliczni użytkownicy. Wiele osób posiadających już najnowszą wersję Samsung Experience twierdzi bowiem, że jeszcze nie może z niej korzystać. Może to więc oznaczać, że producent dopiero testuje funkcję i jej pełne udostępnienie nastąpi dopiero za jakiś czas.

Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można na stronie XDA.

Samsung Experience

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...