Nowa generacja słuchawek Audio-Technica z serii High-Fidelity

Audio-Technica wprowadza na polski rynek cztery nowe modele z audiofilskiej serii High-Fidelity.

ATH-A2000Z, ATH-A1000Z, ATH-A990Z i ATH-A550Z to zamknięte konstrukcje z nowo opracowanymi przetwornikami, dzięki którym słuchawki dostarczają wysokiej jakości brzmienie. Każdy z modeli kusi wygodą użytkowania i przykuwa uwagę perfekcyjnym wykończeniem.Nowa generacja zamkniętych słuchawek Art Monitor wprowadza wymagających melomanów i audiofili do świata wiernego odwzorowania dźwięku wysokiej rozdzielczości. Aby zapewnić najwyższy poziom jakości brzmienia i perfekcji wykonania przetworniki w modelach ATH-A2000Z, ATH-A1000Z i ATH-A990Z są montowane ręcznie w fabryce w Japonii, a wszystkie słuchawki, także ATH-A550Z wykorzystują autorską technologię przetwarzania dźwięku. Dzięki temu cały kwartet gwarantuje naturalność brzmienia i najwyższy poziom odwzorowania muzycznych detali.

Modele ATH-A2000Z, ATH-A1000Z i ATH-A990Z wyposażone są w nowo zaprojektowane, duże przetworniki o średnicy 53 mm, w których pracują pokryte karbonem membrany. Minimalizuje to wewnętrzne straty dźwięku i zapewnia czystsze, bardziej detaliczne brzmienie wysokich częstotliwości. Projektanci zadbali przy tym o najdrobniejsze szczegóły – wyprowadzenie przejściowej płytki drukowanej, celem polepszenia emisji dźwięku, umieszczono jak najdalej od membrany.

Aby jeszcze bardziej udoskonalić odwzorowanie dźwięku, każdy z modeli wykorzystuje system D.A.D.S. (Double Air Damping System), który pozwala rozszerzyć odtwarzany zakres częstotliwości i zapewnić głębszy, bogatszy bas. Słuchawki ATH-A2000Z i ATH-A1000Z wyposażone są w lekkie, a przy tym bardzo sztywne przegrody wykonane z magnezu. Ich zadaniem jest redukowanie niepożądanych wibracji, które mogłyby pogarszać jakość dźwięku. Ponadto w tych dwóch flagowych konstrukcjach projektanci pozostali wierni tradycyjnemu rozwiązaniu – przewody połączeniowe doprowadzone są do obu muszli. Najwyższą jakość dźwięku zapewniają czterożyłowe kable z niezależnymi przewodnikami uziemiającymi dla prawego i lewego kanału. Model ATH-A990Z wykorzystuje wysokiej klasy 3-metrowy kabel w materiałowym oplocie.

Topowe słuchawki ATH-A2000Z wyróżniają się eleganckim, metalicznym wykończeniem i wykorzystują niezwykle sztywne obudowy z tytanu. Materiał ten został wybrany ze względu na swoją korzystną charakterystykę akustyczną. Znakiem rozpoznawczym modelu ATH-A1000Z są aluminiowe obudowy z czerwonym metalicznym wykończeniem. Nieco subtelniejszym, ale równie szykownym wykończeniem może pochwalić się model ATH-A990Z, z aluminiowymi obudowami w kolorze ciemnej zieleni. Słuchawki ATH-A550Z dostarczane są z obudowami z czarnym matowym pokryciem.
Kluczową sprawą podczas wielogodzinnych sesji odsłuchowych jest komfort użytkowania. Wszystkie nowe modele Art Monitor wyposażone są w innowacyjny skrzydełkowy pałąk nagłowny 3D. W najnowszej konstrukcji projektanci zmodyfikowali kształt podtrzymujących skrzydełek, dzięki czemu znajdują się one bliżej głowy, co zwiększa pewność oparcia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu komfortu użytkowania. W modelach ATH-A2000Z i ATH-A1000Z dodatkowo zastosowano luksusowe gąbki wokółuszne z miękkiej pianki, które zwiększają skuteczność dźwiękowej izolacji i pozwalają uzyskać głębszy bas.

Zobacz najtańsze słuchawki

Słuchawki z najnowszej serii High-Fidelity już są dostępne w sprzedaży i można je nabyć w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowe ceny detaliczne najnowszych modeli wynoszą:
ATH-A2000Z: 3399 zł;
ATH-A1000Z: 2399 zł;
ATH-A990Z: 1299 zł;
ATH-A550Z: 759 zł.

Źródło: audioklan.com.plYou may also like...