Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 780

NVIDIA zaprezentowała dziś nową kartę graficzną GeForce GTX 780, stanowiącą kolejne ogniwo w ewolucji elitarnych rozwiązań graficznych dla graczy i zapewniającą oszałamiającą wydajność i płynność grom nowej generacji, w tym Call of Duty: Ghosts, Watch Dogs i Battlefield 4.

NVIDIA opublikowała również finalną wersję oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, która zapewnia graczom najlepsze sterowniki do ich kart graficznych oraz umożliwia dobranie optymalnych ustawień do posiadanych gier — a wszystko za pomocą jednego kliknięcia myszy.

Zaprojektowana z myślą o entuzjastach gier, karta GeForce GTX 780 jest wyposażona w potężny procesor graficzny Kepler z 2304 rdzeniami oraz 3GB szybkiej pamięci GDDR5.

GeForce GTX 780 obsługuje szereg najnowszych technologii NVIDIA stosowanych w grach komputerowych, w tym PhysX i NVIDIA TXAA, a najnowsze sterowniki graficzne skracają opóźnienie w wyświetlaniu poszczególnych klatek, dzięki czemu gry stają się płynniejsze. Natomiast na graczy, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, technologia NVIDIA SLI umożliwia połączenie wielu kart graficznych w jednym komputerze, w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

GeForce GTX 780 zapewnia graczom niespotykaną dotąd w tej cenie szybkość i płynność animacji”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Taka wydajność pozwala graczowi skupić się wyłącznie na wciągającym klimacie gry przygotowanym przez jej twórców.”

Ponieważ gracze wymagają coraz lepszych możliwości regulacji i podkręcania, karty GeForce GTX 780 zostały wyposażone w technologię NVIDIA GPU Boost 2.0, która automatycznie zwiększa prędkość zegara procesora graficznego w celu zwiększenia jego wydajności, jednocześnie umożliwiając kontrolę maksymalnej temperatury oraz prędkości wentylatorów. Karty zostały również zaprojektowane z myślą o pracy z wyższym napięciem taktowania rdzenia niż fabryczne, np. w połączeniu z rozbudowanymi układami chłodzenia cieczą.

Wysokiej jakości obudowa z odlewanego aluminium i wysokowydajna komora parowa, stanowią najbardziej zaawansowane rozwiązanie chłodzące jakie dotychczas stworzono w laboratoriach firmy NVIDIA i nadają karcie egzotyczny charakter. W przypadku GeForce GTX 780 piękno łączy się z praktycznością – karta cechuje się wyjątkowo cichym działaniem nawet podczas zabawy z wymagającymi grami.

Rozwiązanie chłodzące zastosowane w kartach graficznych GeForce GTX 780 jest najbardziej zaawansowane z tych, które do tej pory stworzyliśmy”, powiedział Andrew Bell, wiceprezes działu technicznego w firmie NVIDIA. „Ludzkie ucho jest nie tylko czułe na natężenie dźwięku, ale także na nagłe zmiany w poziomie hałasu. Dlatego stworzyliśmy całkowicie nowe, adaptacyjne kontrolery temperatury, które redukują niepotrzebne zmiany prędkości wentylatorów i zapewniają wyjątkowo cichą pracę. Cechy te sprawiają, że GeForce GTX 780 jest doskonałym wyborem do każdego komputera dla entuzjastów gier, ponieważ nadaje się do zarówno klasycznych obudów typu tower, jak i w nowych, eleganckich i niewielkich obudów typu SFF.”

NVIDIA GeForce Experience — prosta optymalizacja gier

Od początku roku ponad 1,5 miliona osób wypróbowało wersję beta oprogramowania NVIDIA GeForce Experience, dostępnego wyłącznie dla graczy posiadających karty GeForce. Teraz aplikacja NVIDIA GeForce Experience jest już dostępna w wersji finalnej i stanowi doskonałe uzupełnienie ogromnej mocy procesora graficznego GeForce GTX 780.

GeForce Experience automatycznie dostosowuje ustawienia 3D każdej gry do danego komputera, aby przyjemność z gry byłą jak największa. Program informuje również graczy o wykrytych aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready™, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w nowych grach.

Dostępność i cena

Karty graficzne GeForce GTX 780 są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowana cena detaliczna wynosi 2799 PLN.

Źródło: Gammapr.pl

You may also like...