iOS wciąż przynosi największe zyski deweloperom

Najnowszy raport App Annie potwierdza, że iOS bije na głowę Androida pod względem generowanych zysków. Użytkownicy iPhone’ów chętniej płacą za pobierane aplikacje.

Android jest najpopularniejszą z mobilnych platform i korzysta z niej ponad miliard użytkowników na całym świecie. Jeśli jednak chcielibyście zarabiać na tworzeniu aplikacji dla tej platformy, to lepiej tworzyć je dla iOS. Zarobicie na tym znacznie więcej pieniędzy.

Firma App Annie udostępniła najnowszy raport dotyczący liczby pobranych aplikacji oraz zysków, jakie przyniosły ich twórcom, obejmujący okres od 2012 do 2017 roku. Jak można zauważyć na poniższym wykresie, znacznie więcej aplikacji pobieranych jest na Androida. W 2017 roku, Google Play Store odpowiadało za około 70% wszystkich pobranych w tym czasie aplikacji. Niestety liczba pobranych programów nie przekłada się na zyski dla producentów. Pod tym względem wygrywa bowiem iOS, który odpowiada za 66% wszystkich zysków wygenerowanych z ich sprzedaży.

Trudno powiedzieć skąd biorą się takie dysproporcje, ale może ma to związek z faktem, że produkty Apple pozycjonowane są jako sprzęt premium. Klienci, których stać na tak drogie telefony, będą też wydawać więcej pieniędzy na zakup aplikacji. Tymczasem w przypadku Androida duża część telefonów to urządzenia budżetowe. Taki klient nie będzie więc wydawał wiele pieniędzy na aplikacje, które często potrafią kosztować nawet 10 procent ceny całego telefonu.

iOS

Źródło: Appannie.com

You may also like...