Pokemon Go zarobiło już ponad 1,8 mld dolarów

Najnowszy raport Sensor Tower potwierdza, że produkcja gier mobilnych to świetny biznes. Firma obliczyła, że Pokemon Go zarobiło dotąd już 1,8 mld dolarów.

Smartfony w przeciągu kilku ostatnich lat przekształciły się w bardzo funkcjonalne konsole do gier. Producenci chętnie je wspierają, gdyż duża liczba urządzeń oznacza dla nich niemałe zyski. Można więc na tym całkiem nieźle zarobić, czego przykładem jest Pokemon Go.

Gra wydana kilka lat temu na urządzenia mobilne, dotąd przyniosła producentom łącznie 1,8 mld dolarów. Tak twierdzi firma Sensory Tower, która postanowiła policzyć przychody generowane przez tę produkcję. Co więcej, tytuł wciąż zarabia niemałe pieniądze, gdyż średnie dzienne przychody wynoszą około 2 mln dolarów. Tyle właśnie gracze wydają na za pomocą wbudowanych w grę mikrotransakcji.

Najwięcej pieniędzy wpłynęło na konta firmy The Pokemon Company ze Stanów Zjednoczonych i było to 607 mln dolarów. Na drugim miejscu uplasowała się ojczyzna Pokemonów, czyli Japonia, gdzie gracze wydali 500 mln W zestawieniu Top 5 znalazły się jeszcze Niemcy, Tajwan oraz Wielka Brytania.

Co ciekawe, aż 58% przychodu pochodzi od użytkowników Androida, natomiast za resztę odpowiada platforma iOS. Trochę przeczy to najnowszemu raportowi, z którego wynika, że system operacyjny Apple przynosi producentom aplikacji największe zyski.

Choć od premiery Pokemon Go upłynęły już dwa lata, to produkcja wciąż utrzymuje się w zestawieniu Top 10 najbardziej dochodowych aplikacji. W przypadku App Store obecna jest w tym zestawieniu w 21 krajach całego świata.

Pokemon Go

Źródło: Sensortower.com

You may also like...