Nowa płyta główna Gigabyte G1 Sniper dla wymagających graczy

Płyta główna jest sercem naszego komputera i ma szczególne znaczenie dla jego osiągów i stabilnej pracy. Do komputerów, których przeznaczeniem są gry, projektowane są specjale modele płyt głównych i jeden z nich ma w ofercie firma Gigabyte.

Gigabyte zaprezentowało właśnie nowy model płyty G1 Sniper A88X, pochodzący z uznanej linii G1-Killer, przeznaczonej dla najmocniejszych zestawów komputerowych budowanych z myślą o grach komputerowych. Płyta przeznaczona jest dla procesorów AMD i wspiera zarówno FM2 Trinity, Richland oraz nadchodzące procesory FM2+ Keveri.

Posiada dwa złącza w standardzie PCIe 3.0 x16, cztery sloty pamięci DDR, oraz 6 portów SATA. Najciekawsze jej funkcje dotyczą natomiast dźwięku. Podobnie jak bazujące na Intelu płyty Snpier 5, model G1 Sniper posiada wzmacniacz, który można ulepszyć i dopasować do konkretnych potrzeb użytkownika, a także procesor audio Realtek ALC898, jak również wysokiej jakości kondensatory Nichion MUSE ES, a także elektrostatyczną osłonę pomiędzy wszystkimi analogowymi komponentami dźwięku.

Cena płyty nie została ujawniona, ale można założyć, że będzie kosztować podobnei co model pod Intela, a więc około 400 złotych.

Źródło: Gigabyte.com

You may also like...