Nowa technologia prześle muzykę bezpośrednio do naszej głowy

Izraelska firma Noveto System opracowała urządzenie, dzięki któremu nie będziemy musieli kupować słuchawek. Prześle bowiem muzykę bezpośrednio do naszej głowy.

Od lat jednym z popularniejszych sposobów na cieszenie się muzyką ulubionych wykonawców są słuchawki. Zapewniają prywatność, ale ponadto nie przeszkadzamy też osobom postronnym, więc możemy słuchać jej dosłownie w każdym miejscu.

Technologia emisji dźwięku zasadniczo niewiele się zmieniła, jeśli nie liczyć słuchawek emitujących dźwięk poprzez kości. To jednak bardziej ciekawostka, niż realny produkt, bo wprawdzie nie blokują nam uszu, to jednak jakość dźwięku pozostawia nieco do życzenia. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości tradycyjne słuchawki staną się całkowicie zbędne, zaś muzyka będzie transmitowana bezpośrednio do naszej głowy.

Noveto System

Takie rozwiązania już istnieją, zaś autorem jednego z nich jest izraelska firma Noveto System, która opracowała ciekawe rozwiązanie. Stworzyła urządzenie, które przesyła dźwięk ze źródła bezpośrednio do uszu bez konieczności używania słuchawek. Tworzy więc coś w rodzaju osobistych kieszeni odsłuchowych, pomagających zapewnić użytkownikom pewien stopień prywatności.

Dziennikarze z Associated Press, którzy mieli okazję wypróbować nową technologię twierdzą, że dźwięk jest niezwykle realistyczny. Ma się wrażenie, że dobiega z wnętrza ucha, a jednocześnie otacza użytkownika ze wszystkich stron. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, aby można było mówić o jakości dźwięku oraz tego jak wypada na tle audiofilskich słuchawek lub głośników.

Technologia może być więc bardzo użyteczna, choć na razie nie wiemy kiedy mogłaby pojawić się w komercyjnych urządzeniach.

Źródło

You may also like...