Nowatorska bateria Honor wydłuży działanie smartfonów

Marka Honor zaprezentowała pierwszą baterię krzemowo-węglową, która dzięki wyższej gęstości energii, może nieco wydłużyć działanie naszych smartfonów.

Użytkownicy smartfonów doskonale wiedzą, że wadą każdego smartfona jest bateria, która zapewnia zbyt krótki czas pracy w stosunku do oczekiwań. Niestety z roku na rok problem staje się coraz większy, gdyż urządzenia mobilne dostają mocniejsze procesory, jaśniejsze ekrany i lepsze aparaty. A to wszystko zwiększa zapotrzebowanie na energię, któremu obecnie produkowane akumulatory nie są w stanie sprostać.

Honor
Źródło: Honor

Wprawdzie istnieje kilka rewolucyjnych rozwiązań, które mogłoby to zmienić, ale wszystkie są na etapie projektowania i miną lata zanim wejdą do produkcji. Być może szybciej doczekamy się wprowadzenia nowej baterii zaprezentowanej właśnie przez firmę Honor. Chińska marka pokazała dziś pierwszą w branży baterię krzemowo-węglową, opracowaną dla smartfonów.

Honor
Źródło: Honor

Nowy akumulator ma gęstości energii wyższą o 12,8% od standardowych baterii litowych, co gwarantuje dłuższy czas działania sprzętu. Podczas prezentacji pokazano kilka diagramów obrazujących działanie nowej technologii. Na przykład gdy w standardowej baterii napięcie spada do 3,5 V, jest ona już praktycznie rozładowana. Tymczasem nowy akumulator ma wówczas o 240% więcej ładunku. Daje to 12,8-procentowy wzrost pojemność, a tym samym pozwala zasilać sprzęt znacznie dłużej. Różnica może nie jest gigantyczna, ale nawet dodatkowa godzina czy dwie, może bardzo pomóc.

Honor
Źródło: Honor

Co ciekawe nowa bateria nie jest już tylko technologią testowaną wyłącznie w laboratorium. Nie można wykluczyć, że wkrótce pojawią się smartfony wyposażone w taki akumulator. Być może zobaczymy go na pokładzie zaprezentowanego właśnie modelu Magic5 Pro.

You may also like...