Nowe funkcje Google pozwolą lepiej chronić naszą prywatność

Google wprowadza nowe opcje, które pozwolą lepiej chronić naszą prywatność. Pozwalają one automatycznie kasować historię lokalizacji oraz dane aktywności w sieci.

Duże koncerny bardzo lekceważąco podchodzą do kwestii ochrony prywatności swych użytkowników. W przeszłości wielokrotnie zdarzały się bowiem wpadki, które powodowały wyciek danych osobowych milionów osób. Dodatkowym problemem bywają często funkcje pozwalające użytkownikom samodzielnie chronić swą prywatność, które są głęboko ukryte i trudne do znalezienia.

Tak do niedawna było w przypadku koncernu Google, na który ostatnio wylała się fala krytyki z tego powodu. Koncern ustawienia prywatności poukrywał bowiem tak głęboko, że przeciętnemu użytkownikowi ciężko było się do nich dokopać. Jeśli więc chciał całkowicie wyłączyć śledzenie przez firmę, musiał spędzić mnóstwo czasu na znalezienie odpowiedniej opcji.

Na szczęście firma z Mountain View wprowadziła zmiany, które znacznie tę kwestię upraszczają. Użytkownik może teraz ustawić automatyczne kasowanie historii lokalizacji oraz aktywności w sieci. Wystarczy jedynie ustawić określony czas i gdy nadejdzie odpowiednia pora, dane automatycznie znikną i nie musimy już pamiętać o ich ręcznym skasowaniu. Dane dotyczące aktywności mogą być przechowywane w okresie od 3 do 18 miesięcy, a wówczas w przypadku starszych danych funkcja usunie je z konta.

Niestety nie da się ustawić czasu krótszego niż 3 miesiące dla systemu autokasowania. Jeżeli chcemy więc usuwać je częściej, musimy to robić ręcznie. Dobre jednak i to.

Google

Źródło: Blog.google

You may also like...