Subskrybenci Netflixa mogą oglądać filmy z dźwiękiem studyjnym

Netflix ogłosił podniesienie jakości dźwięku dostępnego w oferowanych filmach i serialach. Jeśli pozwoli na to połączenie internetowe, użytkownik może korzystać ze ścieżki o dużo lepszej jakości.

Wprawdzie duża część osób korzysta z Netflixa na komputerach i zwykłych telewizorach, to spora grupa subskrybentów ogląda filmy na zestawach kina domowego. O ile platforma już jakiś czas temu zadbała o jakość obrazu, oferując rozdzielczość 4K, to o tyle dźwięk może pozostawiać nieco do życzenia.

To się właśnie zmieniło, gdyż firma podniosła właśnie jakość ścieżki dźwiękowej. Jeśli użytkownik posiada dostęp do odpowiednio szybkiego łącza internetowego, może korzystać z dźwięku o jakości niemal studyjnej. Amerykańska firma zapewnia, że ma on praktycznie taką samą jakość jako nieskompresowany materiał w wersji master.

Netflix wyjaśnia, że obecnie wysokiej jakości dźwięk w formacie 5.1-kanałowym ma bitrate na poziomie 640 kbps. Oczywiście lepsza jakość dźwięku wymaga od użytkownika szybszego łącza. Nie musimy jednak przejmować się ewentualnymi przestojami w oglądaniu potrzebnymi na pobranie danych. W przypadku posiadaczy wolniejszego internetu, jego bitrate będzie jednak automatycznie skalowany do wartości 192 kbps. Działa to na podobnej zasadzie jak w przypadku skalowania rozdzielczości obrazu dla wolniejszych łącz, które pozwala uniknąć buforowania.

Nowa opcja już została wprowadzona, więc jest dostępna dla użytkowników z odpowiednio szybkim internetem.

Netflix

Źródło: Medium.com

You may also like...