Nowe studio Vince’a Zampelli zajmie się grami na komórki

Vince Zampella, założyciel firm Infinity Ward oraz Respawn Entertainment, uruchomił właśnie zupełnie nowe studio o nazwie Nuclear Division, które skupi się przede wszystkim na produkcji gier dla urządzeń mobilnych.

Nuclear Division to nowe dziecko Vince’a stworzone wspólnie z Larrym Pacey, byłym producentem jednorękich bandytów, które zajmie się najpopularniejszym obecnie segmentem rynku gier wideo, czyli produkcjami przeznaczonymi dla smartfonów. Jak podkreślił Zampella w rozmowie z mediami, ignorowanie rynku mobilnego, byłoby głupotą, jednak jego inne studio Respawn Entertainment, nie nadawałoby się do eksperymentów z tymi platformami, więc zdecydował się założyć zupełnie nowe i ma nadzieję, że wiedza którą dzięki temu zdobędzie, przyda się również gdy powróci do Respawn.

Nuclear Division ma już kilka projektów, którymi się zajmuje, lecz Vince nie chciał wchodzić w żadne szczegóły, gdyż jest na to jeszcze zbyt wcześnie – pierwsza premiera planowana jest dopiero za kilka lat. Studio zatrudnia obecnie 12 osób, lecz docelowo pracować ma w nim 50 osób.

Utworzenie nowego studia nie oznacza jednak, że Zampella porzuca Respawn. W Nuclear Division będzie pełnił mniej znaczącą rolę i zajmie się głównie doradzaniem. Nie będzie też problemów z dzieleniem czasu pomiędzy obie firmy, gdyż ich siedziby sąsiadują ze sobą i obie zlokalizowane są w San Fernando Valley, jednej z dzielnic Los Angeles.

Źródło: Vg247.com

You may also like...