Nowe wideo zwiastuje premierę Nokii 8.3 5G

HMD Global udostępniło nowe wideo promujące model Nokia 8.3 5G. Może to sugerować, że premiera pierwszego smartfona 5G fińskiej marki, jest coraz bliżej.

HMD Global już niebawem dołączy do grona firm, oferujących swym klientom smartfony 5G. W marcu przedsiębiorstwo zapowiedziało pierwszy model z tą technologią, którym jest Nokia 8.3 5G. Poznaliśmy wówczas pełną specyfikację oraz cenę, jednakże nie podano daty jego premiery. Producent sugerował jedynie, że debiut może nastąpić latem tego roku.

Niewykluczone, że premiera tego smartfona jest bliższa niż możemy sądzić. Na oficjalnym Twitterze Nokia Mobile pojawiło się bowiem wideo promujące wspomniany model. Może to świadczyć o tym, że producent jest już gotowy do wprowadzenia go na rynek i zrobi to w nadchodzących tygodniach.

Przypomnę, że nowa Nokia posiada 6,81″ wyświetlacz PureDisplay o rozdzielczości Full HD+ oraz proporcjach 20:9. Zainstalowano w nim także 24 MP kamerę do selfie umieszczoną w okrągłym otworze, natomiast procesor Pixelworks zadba o jakość obrazu, konwertując treści z SDR do HDR.

Pod maską pracuje Snapdragon 765G z 6 lub 8 GB pamięci LPDDR4X RAM oraz 64/128 GB pamięci flash. Na tylnym panelu zainstalowano poczwórny aparat z 64 MP głównym sensorem. W komplecie jest jeszcze 12 MP aparat szerokokątny oraz dwie 2 MP matryce, służące do zdjęć makro, a także jako sensor głębi. Oczywiście wszystkie aparaty dysponują optyką ZEISS.

Na europejskim rynku smartfon będzie oferowany w cenie 599 euro, przy czym dostępny będzie tylko jeden kolor Polar Night.

Nokia 8.3 5G

Źródło

You may also like...