Nowe żarówki Philips Hue będą dwukrotnie jaśniejsze

Philips pracuje nad nowymi modelami żarówek z rodziny Philips Hue. Będą dwukrotnie jaśniejsze od obecnych produktów, oferując aż 1600 lumenów.

Philips Hue to jeden z ciekawszych produktów na rynku z kategorii domowego oświetlenia. Nie tylko jest niezwykle funkcjonalny, oferując zdalne sterowanie pracą żarówek, ale też bardzo jasny. Jasność żarówek z tej rodziny wynosi bowiem aż 800 lumenów. Producentowi najwyraźniej to nie wystarcza, gdyż chodzą słuchy, że chce ją podwoić.

Według witryny Smartlights.de, holenderska marka pracuje nad zupełnie nowym modelem żarówek, którego jasność wyniesie aż 1600 lumenów. Będzie więc dwukrotnie większa w porównaniu do obecnych modeli. Oczywiście tak duża jasność będzie wiązała się z wyższym zużyciem energii wynoszącym ponad 15,5 W. Trzeba się więc liczyć z nieco wyższymi rachunkami, choć zużycie nadal jest niższe niż tradycyjnych żarówek. Z drugiej jednak strony wyższa jakość pozwoli oświetlić to samo pomieszczenie mniejsza liczbą żarówek, więc w rezultacie możemy wyjść na plus.

Nowe modele Philips Hue mają być jednak oferowane tylko w wersji białej, ze światłem o temperaturze 2700K. Jeśli więc lubicie wersje kolorowe, to niestety producent nie spełni Waszych oczekiwań.

Nowe żarówki będą kosztowały 24,99 euro i mają być wyposażone w gniazda E27 oraz A19. Do sprzedaży trafią ponoć jeszcze w tym miesiącu.

Philips Hue

Źródło

You may also like...