Nowy BlackBerry z ekranem dotykowym i bez klawiatury

Chińska firma TCL produkująca smartfony pod szyldem marki BlackBerry, zapowiada nowy model. Zniknie w nim klawiatura, zastąpiona ekranem dotykowym.

Wprawdzie kanadyjska firma BlackBerry już od dawna nie produkuje smartfonów, ale wbrew pozorom nie znikła z rynku. Jej markę przejął chiński koncern TCL, który produkuje pod jej szyldem własne urządzenia.

Azjatycki koncern zapowiedział właśnie kolejny sprzęt, który może nieco zaskoczyć fanów marki przyzwyczajonych do dotychczasowych konstrukcji. Nowy model porzuci bowiem fizyczną klawiaturę będą znakiem rozpoznawczym telefonów tej firmy, zastępując ją pełnym ekranem dotykowym. W ten sposób smartfony tej marki upodobnią się do innych modeli, tracąc swą unikalność.

Nowy telefon ma być również wodoodporny (norma IP67) oraz chroniony przed kurzem. Natomiast zainstalowana w nim bateria, zapewni aż 26 godzin mieszanego użytkowania, czyli rozmowy oraz multimedia.

Szczegóły techniczne nowego modelu nie są jeszcze znane. Producent zamierza go jednak zaprezentować już w październiku i wówczas dowiemy się wszystkiego. Wiemy jednak już teraz, że jego cena nie powinna wiele odbiegać od ceny modelu BlackBerry KEYOne.

BlackBerry

Źródło: Cnet.com

You may also like...