Nowy iPad Pro zmniejszy się i straci ważne złącze

Pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące nowych modeli tabletu iPad Pro. Według nich, sprzęt nieco się skurczy oraz utraci gniazdo słuchawkowe.

Apple nie pozbawiło jeszcze złącza słuchawkowego wszystkich swych mobilnych produktów, ale wkrótce może to zrobić. Z najnowszych przecieków wynika bowiem, że kolejny iPad Pro nie będzie już miał gniazda, do którego można podłączyć standardowe słuchawki.

Japońska strona Mac Otakara ujawniła kolejne informacje dotyczące najnowszego i równocześnie najmocniejszego tabletu firmy Apple. Wynika z nich, że urządzenie będzie nieco mniejsze. Wymiary sprzętu z 10,5″ wyświetlaczem wyniosą 247,5 x 178,7 x 6 mm. Dla porównania wymiary obecnej generacji to 250,6 x 174,1 x 6,1 mm. Skurczy się także wariant z 12,9″ wyświetlaczem, który będzie mieć wymiary 280 x 215 x 6,4 mm (obecnie to 305,7 x 220,6 x 6,9 mm).

Uzyskanie mniejszych wymiarów możliwe było dzięki odchudzeniu ramek otaczających ekran oraz usunięciu przycisku Home. Nowością ma być również brak działania funkcji Face IDw trybie krajobrazowym. Użytkownik będzie więc musiał ustawić tablet w trybie portretowym, aby odblokować go twarzą. To może nieco skomplikować używanie sprzętu, który z reguły znajduje się w trybie krajobrazowym, z podpiętą klawiaturą. By go rozwiązać, producent zamierza nieco przekonstruować swój sprzęt i zmienić lokalizację złącza Smart Connector, służącego do podłączania klawiatury.

Na potwierdzenie powyższych informacji będziemy musieli poczekać do września, kiedy to Apple prezentuje swe najnowsze tablety.

iPad Pro

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...