Fortnite na Androida nie znajdziemy w Google Play Store

Użytkownicy Androida mogą nie być zadowoleni z formy dystrybucji gry Fortnite. Tytułu prawdopodobnie nie znajdziemy w Google Play Store.

Już za kilka dni setki milionów posiadaczy smartfonów z Androidem, będzie mogło zagrać w niezwykle popularną grę Fortnite Mobile. Przypomnę, że tytuł jest już od kilku miesięcy dostępny na iOS, lecz na najpopularniejszą platformę mobilną ukaże się dopiero teraz. Niestety sposób dystrybucji gry raczej nie wzbudzi zachwytu użytkowników.

Jeśli wierzyć doniesieniom użytkowników forum XDA, dystrybucja tytułu prawdopodobnie nie będzie przebiegać w tradycyjny sposób. Nie będziemy więc mogli odwiedzić sklepu Google Play Store, kliknąć na odpowiednią ikonę i po chwili mieć grę na swym smartfonie.

Fortnite Mobile będzie wymagać pobrania APK ze strony Epic Games oraz ręcznej instalacji jak w przypadku każdej aplikacji firmy trzeciej. Niestety taka forma dystrybucji gry pozwoli instalować ją ze źródeł, które nie zostały zweryfikowane. Można sobie tylko wyobrazić jak ucieszą się hakerzy, którzy z pewnością wykorzystają tę okazję i będą wrzucać kopie gry zainfekowane różnymi rodzajami malware.

Skąd tak dziwny pomysł na dystrybucję gry? Gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Epic Games zapewne nie chce się bowiem dzielić zyskami z mikrotransakcji. A te są gigantyczne, bo jak niedawno pisałem, przyniosły one producentowi miliard dolarów. W przypadku iOS firma nie co prawda wyjścia, gdyż tytuł rozprowadzany jest wyłącznie poprzez iTunes Store. Jednak Android jest w tej kwestii mniej restrykcyjny i Epic może zechcieć z tego skorzystać.

Oczywiście producenci mogą też wybrać oba sposoby dystrybucji i korzystać zarówno z APK, jak i oficjalnego sklepu Google. Na razie nic nie zostało jeszcze przesądzone, ale stawką są naprawdę duże pieniądze.

Fortnite

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...