Nowy iPhone z Touch ID we włączniku?

W sieci pojawił się render, który może rozwiązywać kwestię lokalizacji sensora Touch ID w modelu iPhone 8. Wskazuje bowiem na jego obecność we włączniku.

Mówi się, że iPhone 8 będzie wyglądał bardzo podobnie do Galaxy S8, gdyż producent chce zrezygnować z przycisku Home. To oznacza, że czytnik Touch ID będzie musiał zmienić swą lokalizację, lecz na razie nie wiadomo zostanie przeniesiony.

Niektóre pogłoski sugerują przeniesienie go na tylny panel, ale to zaburzyłoby eleganckie wzornictwo, z którego słyną telefony Apple. Takie rozwiązanie jest więc mało prawdopodobne. Mówi się też o zintegrowaniu czytnika z wyświetlaczem. W realizacji tego pomysłu przeszkadzają natomiast problemy techniczne. Optyczne sensory nie są bowiem jeszcze gotowe i jest z nimi sporo kłopotów.

W sieci pojawił się jednak nowy render przedstawiający smartfon Apple, który może przedstawiać sposób rozwiązania tego problemu. Wskazuje bowiem na obecność czytnika Touch ID we włączniku telefonu. Jak widać na załączonym obrazu, przycisk włącznika/usypiania jest zaskakująco duży, zaś jego rozmiar bierze się zapewne z potrzeby wygospodarowania miejsca na sensor.

Oczywiście to nie oznacza, że Apple faktycznie zdecyduje się na takie rozwiązanie, ale byłoby to najlogiczniejsze wyjście z tej patowej sytuacji.

iPhone 8

Źródło: Neowin.net

You may also like...